Polecaj - Wygrywaj

Blog

5 zasad przed podpisaniem umowy kredytowej


co wiedzieć przed podpisaniem umowy kredytowej
Jak sprawdzić swoje szanse na uzyskanie kredytu? Na co zwrócić uwagę analizujac ofertę kredytową? Czy koszt kredytu pozostanie bez zmian przez cały okres kredytowania? Jakie sa inne ryzyka/koszty związane z Twoim kredytem? Sprawdź, co Ci się bardziej opłaca - wziąć kredyt, czy zaoszczedzić? 

 
 


Score kredytowy, czyli jak ocenia Cię bank


score kredytowy jak ocenia Cię bank
Co to jest score kredytowy i jaki ma wpływ na udzielenie Ci kredytu? Jakie informacje o Tobie bank bierze pod uwagę w ocenie ryzyka kredytowego? Jaki jest minimalny poziom score'u, ponizej którego bank odrzuca wniosek o kredyt? Czy wszyscy kredytodawcy oceniają zdolność kredytową na podstawie tych samych danych? Podnieś swoją ocenę kredytową w BIK i negocjuj z bankiem


jak ocena punktowa w BIK wpływa na warunki kredytuJak sprawdzić swoją zdolność kredytową zanim oceni ją bank? Dlaczego warto przed wzięciem kredytu poznać swój BIK score i jaki to może wpływać na warunki, na jakich uzyskasz kredyt lub nie? Jak sprawdzić swoją ocenę punktową w BIK? Dwie podstawowe zasady zanim zdecydujesz się na daną ofertę kredytową. 

   
 
 

Karta kredytowa - sposób na pożyczanie bez odsetek


karta kredytowa jak używać, żeby na tym korzystać
Jaki korzystać z karty kredytowej, aby dzięki niej finansować wydatki bez odsetek? Jakie dodatkowe korzyści wynikaja z uzytkowania karty? Jak korzystać z niej w sposób odpowiedzialny?

Kredyt na spłatę kredytu - jak uniknąć nadmiernego zadłużenia


kredyt na spłatę kredytu
„Kredyt bez BIK”, „bez sprawdzenia dochodu”, „w 15 minut” – o mechanizmach firm pożyczkowych i bezzwrotnych kosztach tzw. umów przedwstępnych.  Jaka jest granica bezpiecznego zadłużania się?  Jak świadomie unikać przekredytowania? 
 

 

 

Kredyt na 10 czy 30 lat - sprawdź różnicę w koszcie


na ile rat rozłożyć kredytNa jaki czas pożyczać i czym się kierować wybierając okres kredytowania – ile może Cię kosztować każdy dodatkowy rok kredytu? Kiedy warto wydłużyć okres kredytowania, a kiedy nie? Na co zwrócić uwagę zanim zdecydujesz się nadpłacić kredyt? Jakiej kwoty nie powinna przekroczyć opłata za wcześniejszą spłatę kredytu? Spirala zadłużenia – jak nie wpaść, po czym rozpoznać, jak wyjść


spirala zadłużenia jak nie wpaść Dlaczego wpadamy w spiralę zadłużenia - jakie są najczęstsze powody? Sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka - co może być sygnałem alarmowym? W jakich sytuacjach powinnieneś zrezygnować z kolejnego kredytu? Jeśli masz problemy z wywiązywaniem się z zaciągniętych zobowiązań, jak uniknąć dalszego zaciskania pętli kredytowej?


 

 

 

Hipoteka czy wynajem – co się bardziej opłaca?

 

kredyt hipoteczny czy wynajemJak porównać koszt najmu i kredytu na zakupu mieszkania?
Czy na pewno kupno mieszkania to dobra ekonomicznie decyzja? Pamiętaj - pieniądze zainwestowane w nieruchomość nie są płynne, a ponieważ lokujemy oszczędności z reguły w jedno mieszkanie, oznacza to jednocześnie dużą koncentrację ryzyka.

 

 
 
 
 
 

Kiedy warto pożyczać, czyli czym różni się inwestor od konsumenta?


kiedy warto brać kredyt, a kiedy nie
Banki i firmy pożyczkowe wydają miliony złotych po to tylko, byśmy uwierzyli, że kupowanie na raty jest sposobem na spełnienie naszych marzeń, i że należy to zrobić już teraz, kiedy impuls zrealizowania potrzeby jest najsilniejszy. Czy zawsze musimy pozyczać i jak to krytycznie ocenić, żeby nie wpaść w pułapkę kredytowania chwilowych zachcianek. A jeśli pozyczać, to na którego siebie najlepiej wziąć kredyt - inwestora czy konsumenta?

 

 Jak nie wpaść w pułapkę kredytodawcy – bank, pośrednicy, porównywarki


jak nie przepłacić na kredycie
Jak nie pożyczać zbyt drogo?
Jak nie pożyczać zbyt dużo?
Dlaczego pożyczanie w oddziale różni się od pożyczania przez Internet i jakie są tego konsekwencje?