Polecaj - Wygrywaj

Jak to działa?

Fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że prawdopodobnie panujesz wziąć kredyt, lub już jakiś spłacasz. Trafiłeś/-aś we właściwe miejsce. Dlaczego?  Finarena to platforma, która oszczędza Twój czas i zmiejsza ryzyko przepłacania na kredycie, niezależnie od tego, czy już takie zobowiązanie masz, czy dopiero je planujesz. 


Masz dostęp do rzeczywistych kosztów kredytów

Finarena oblicza koszt Twojego kredytu na tle rzeczywistych cen transakcyjnych innych kredytów. To oznacza, że wynik, jaki otrzymujesz oparty jest na kosztach realnie zawartych umów kredytowych. Jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Jeśli spłacany przez Ciebie kredyt zestawilibyśmy z cenami ofertowymi, na których bazują m.in. porównywarki, Twój wynik mógłby być błędnie zaniżony lub zawyżony. Pamiętaj, koszt kredytu ofertowego, często istotnie różni się od docelowego kosztu „transakcji”, którą z bankiem zawierasz.
 

Wiesz, czy i ile przepłacasz

Finarena pokazuje, ile płacisz za swój kredyt względem innych kredytobiorców – czy jesteś powyżej, czy poniżej średniego kosztu, który płacą inni. Wiedząc, na jakich warunkach cenowych swoje kredyty spłacają inni możesz te informacje wykorzystać do renegocjowania warunków swojej umowy z bankiem. 


 

Znasz bieżące warunki kredytowe dostępne na rynku

Finarena daje Ci dostęp do aktualnej średniej rynkowej kosztów kredytów oferowanych przez banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe. Średnia ta wyliczana jest na podstawie stale aktualizowanej bazy ofertowej, zasilanej warunkami, które obecnie są na rynku dostepne.
 

 

Możesz szybko i  niezależnie sprawdzać konkurencyjność ofert

Mając wiedzę, jakie są średnie warunki cenowe poszczególnych kredytów na rynku, możesz skuteczniej przygotować się do negocjowania warunków umowy z potencjalnymi kredytodawcami.

 
 

Sprawdź, jak działa kalkulator


 

 

Otrzymujesz rekomendacje dostosowane do Twojej sytuacji

Finarena analizuje Twój wynik na podstawie wszystkich parametrów kredytu, które podajesz w kalkulatorze. Istotne znaczenie dla adekwatności rekomendacji ma Twoja ocena punktowa w BIK (tzw. BIK score). Znając ją możemy precyzyjniej do Twojej obecnej sytuacji kredytowej dostosować zakres zaleceń i instrukcje. Zależnie od wyniku Twojego kredytu (płacisz powyżej lub poniżej średniej, masz wysoki / średni/ niski BIK score) doradzamy Ci:
Jak obniżyć koszt kredytu, kiedy wynik wskazał, że przepłacasz?
Jak płacić mniej nawet, jeśli cena Twojego kredytu jest konkurencyjna?
Jak wzmocnić swoją wiarygodność kredytową, aby skuteczniej  re-/negocjować z kredytodawcą?
Jak budować pozytywną historię kredytową, aby zwiększać swoje szanse na lepsze warunki oferty?


Zobacz, do jakich funkcji w Koncie masz dostęp


 


Widzisz warunki kredytowe osób o profilu podobnym do Twojego

Finarena pozwala Ci sprawdzić koszt Twojego kredytu nie tylko na poziomie wszystkich kredytobiorców dostępnych w bazie, ale także na poziomie peer-to-peer, czyli osób o podobnej charakterystyce. Dzięki takiemu skategoryzowaniu informacja o tym, czy przepłacasz lub nie, jest precyzyjniejsza.Masz swój finansowy toolkit w jednym miejscu

W Finarenie znajdziesz podręczną bazę narzędzi, które pomogą Ci podejmować dobre decyzje finansowe i w mądry sposób zarządzać swoim domowym budżetem: rozsądnie i na dobrych warunkach zadłużać się, budować dyscyplinę oszczędnościową,  gromadzić kapitał na różne cele i z głową wydawać. Baza zawiera m.in.: kalkulatory, poradniki, checklisty, hinty, linki odsyłające do wartościowych postów blogowych, wkrótce również wzorce różnych dokumentów (umów, wniosków), które mogą być Wam przydatne w komunikacji z instytucjami finansowymi przy obsłudze produktów kredytowych i nie tylko.  Dzięki komunikacji z Tobą wiemy, jakich narzędzi potrzebujesz, a jakie z nich powinny znaleźć się w bazie.

 

Możesz korzystać z kredytowych alertów i raportów

Przygotowujemy dla Ciebie funkcję powiadamiania. Wybraną drogą kontaktu (sms lub e-mail) możesz otrzymywać przypomnienia generowane na podstawie Twoich danych kredytowych, m.in. o zbliżającym się terminie płatności Twojej raty. Pracujemy także nad funkcją generowania raportów z trendami kosztów kredytów w wybranych grupach produktowych i scoringowych, które bedziesz mógł konfigurować wg interesujących Cię kryteriów z poziomu swojego Konta. Jednym z nich będzie wartość oceny punktowej w BIK, dzięki temu będziesz mógł zaobserwować, jak różne poziomy sroringowe wpływają na koszt kredytu.